Základná starostlivosť / Čučoriedková starostlivosť

Delikátna čučoriedková línia pre tvárovú starostlivosť
Kompletný rituál hýčkajúci citlivú pleť na báze Organických čučoriedok z Corrèze.
Vysoké percento ľudí pozoruje, že má citlivú pleť: 50 % žien a 30 % mužov.*
*Expression Cosmétique N°25 Janvier/Février 2014, strana 88-89. Misery et al. ; Kamide et al.; Farage et al.

Čučoriedková starostlivosť

Čo znamená citlivá pleť? Citlivá pleť je charakterizovaná extrémnou reaktivitou. V dnešnej dobe nie sú úplne známe všetky príčiny citlivej pleti, ale jednou z nich je aj priepustnosť stratum corneum a nadmerná reaktivita nervového systému.

Platí to pre všetky typy pleti.
Citlivá pleť je zdravá pleť, pri ktorej dochádza k podráždeniu oveľa rýchlejšie a intenzívnejšie ako u normálnej pleti a to z rôznych dôvodov:

 • > Vonkajšie faktory: zmeny teplôt, teplo a chlad a tiež aj slnko a vietor… Používanie nevhodnej kozmetiky, užívanie liekov…
 • > Životný štýl má tiež veľký vplyv: alkohol, tabak, štipľavé jedlá, stres, únava, silné emócie…
 • > Táto kožná precitlivenosť sa prejavuje viditeľne aj pocitovo (začervenanie, zápal, pálenie, brnenie), často len dočasne alebo v cykle niekoľkých dní.

  Pre riešenie tohto problému, Bernard Cassière využil Čučoriedky z Corrèze ako hlavnú účinnú aktívnu látku, ktorá bola použitá na základe výskumu Sothys Group R & D. Čučoriedkový extrakt použitý v produktoch Bernard Cassière je organického pôvodu a pochádza z oblasti CORRÈZE vo Francúzsku.
  Bobule sa vysušujú, ČUČORIEDKA ako kozmetická aktívna látka je extrahovaná priamo naším Základným výskumným laboratóriom, SOREDEC.

Prečo čučoriedky?

Čučoriedky (Vaccinium myrtillus) sú modro-fialové bobuľky jemne sladkej chuti. Obsahujú málo cukru a kalórií a sú bohaté na vlákninu a antioxidanty.

ČUČORIEDKY sú známe tým, že sú bohaté na rôzne minerály: draslík, horčík, vápnik, železo, zinok a rôzne oligo prvky. A tiež rôzne vitamíny: vitamín E, variácie B vitamínov a malé množstvo provitamínu A. V čučoriedkach je obsah C vitamínu v priemere 20 mg na 100 g, čo je značné množstvo. Účinok vitamínu C v čučoriedkach je zosilnený koncentráciou flavonoidov. Majú antioxidačný účinok a ich prítomnosť je dôležitá pri pôsobení vitamínu C. Okrem toho chránia drobné cievky, kapiláry, pôsobia proti zhlukovaniu krvných doštičiek a zlepšujú cirkuláciu krvi.

Bernard Cassière sa inšpiroval Severskými krajinami, ktoré sú špecialistami na citlivú pleť kvôli klíme a vybral NORDIC BERRY, alebo inak nazývané aj vysokohorské černice. Nordic berry je rastlina, ktorá odoláva extrémnym teplotám až -40° C!
 • S novou Čučoriedkovou radou, Bernard Cassière prináša riešenie pre citlivú pleť:
  - Chráni celistvosť kožnej bariéry
 • - Dodáva výživu
 • - Upokojuje začervenanie
 • - Zloženie minimalizuje riziko alergických prejavov (menej konzervačných látok, hypoalergénna vôňa, menej surovín…) a zlepšuje znášanlivosť.
Produktová rada Bernard Cassière pre Citlivú pleť s hypoalergénnou vôňou


Čučoriedková starostlivosť

Čučoriedková starostlivosť

Peeling doux à la myrtille
Čučoriedkový jemný píling

Tento Čučoriedkový jemný píling jemne odstraňuje nečistoty a odumreté bunky bez obsahu zrniečok. Zanecháva pleť čistú, sviežu a komfortnú. Tento krémový píling je vhodný pre všetky typy pleti, je prispôsobený pre citlivú pleť. Pleť bude rozjasnená, bez podráždenia a začervenania, vďaka jemnému enzymatickému komplexu a extraktu z bieleho čaju. Extrakt z Nordic Berry má tiež upokojujúce vlastnosti.

Raz alebo dvakrát do týždňa naneste v strednej vrstve na čistú osušenú pokožku tváre a krku, vynechajte okolie očí. Nechajte pôsobiť 12 minút. Emulgujte s vlažnou vodou a potom zmyte. Ak je to potrebné, tak dočistite s Čistiacou micelárnou vodou.
Neagresívny k citlivej pleti a viditeľne redukuje začervenanie.
Čučoriedková starostlivosť

Mousse apaisante à la myrtille
Čučoriedková upokojujúca pena

Čučoriedková pena upokojuje a chráni citlivú pleť, vďaka bio bambuckému maslu* a organickému Aloe vera* zlepšuje jej pružnosť a poskytuje jej výživu, zjemnenie a komfort. Je tiež obohatená o extrakt z Nordic berry a extrakt z Mučenky pre ich upokojujúce vlastnosti.

Aplikujte ráno a/alebo večer na očistenú pleť, vynechajte okolie očí. Upokojenie a ochrana jemnej pleti vďaka krémovo penovej textúre.

Orientačná efektívnosť ** Čučoriedkovej upokojujúcej peny
  Hydratačný účinok 94 %  
  Upokojujúci účinok pre nekomfortnú pleť počas celého dňa 100 %  
  Ochrana pleti voči vonkajším agresorom počas celého dňa 89 %  
  Komfortnejší pocit na pleti deň čo deň 94 %  
  Jemnejšia pleť po aplikácii produktu 89 %  
** Hodnotené na 20 ľuďoch po dobu 30 dní, aplikujúcich produkt dvakrát denne na tvár a krk.

Čučoriedková starostlivosť

 

Masque-crème de nuit à la myrtille
Čučoriedkový nočný krém - maska

Čučoriedkový nočný krém - maska poskytuje maximálnu ochranu pre citlivú pleť, zatiaľ čo vy spíte. “Pôžitkárska” textúra zahalí vašu pleť do jemnosti, upokojí a vyživuje ju celú noc. V dopoludňajších hodinách je pleť jemná, svieža, vláčna a hladšia. Navyše viditeľne redukuje začervenanie a pleť dokonale rozjasní. Organické Bambucké maslo* zlepšuje pružnosť a poskytuje pocit komfortu. Je tiež obohatený o extrakt z Nordic berry a extrakt z Mučenky pre ich upokojujúce vlastnosti.

Aplikujte každý večer v tenkej vrstve na celú tvár a krk, vyhnite sa okoliu očí. Nechajte pôsobiť 2-3 minuty, potom zbytky vmasírujte a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno si očistite pleť ako zvyčajne. Môže sa použiť ako maska dva krát do týždňa. V tomto prípade nechajte pôsobiť 12 minút, potom zbytky zmyte alebo vmasírujte.
2 v 1 produkt: upokojujúca maska a/alebo zamatový nočný krém.
Čučoriedková starostlivosť

L’Eau micellaire démaquillante
Čistiaca micelárna voda

Nezmývateľná micelárna voda odstraňuje make-up z očí a tváre v jednom kroku! Ultra jemná čistiaca textúra s obsahom organického extraktu z Aloe-vera jemne čistí pleť bez vysušovania, rešpektuje hydrolipidický film a prirodzené pH pleti. Extrakt z Nordic berry upokojuje a dodáva pleti komfort.
Naneste na vatový tampón a pretrite tvár, oči a krk pre odstránenie make-upu. Opakujte aplikáciu až kým nie je vatový tampón čistý. Nie je potrebné zmyť, v prípade potreby osušte vatovým tampónom. Môže sa používať ráno aj večer.

Profesionálne ošetrenie

Čučoriedková starostlivosť

Nové S.O.S tvárové ošetrenie citlivej pleti vo vašom salóne!

Úžasné textúry a preverené účinky aktívnych ingrediencií pre hýčkanie každej pleti, vrátane citlivej. Vitamín C a Čučoriedková peel-off maska, poskytujú maximálnu ochranu proti voľným radikálom a vonkajším agresiám na citlivej pokožke.

* Pochádza z Fair Trade