Filozofia starostlivosti Bernard Cassière

Filozofia starostlivosti Bernard Cassière

Filozofia starostlivosti Bernard Cassière

Zoznámte sa s francúzskou značkou Bernard Cassière. Pozývame vás do čarovného sveta, v ktorom prevládajú lahodné ingrediencie ako kakao, med, vanilka, citrón, čučoriedky...

Bernard Cassière
Francúzska profesionálna kozmetika Bernard Cassière je uznávaná a obľúbená na celom svete. Inovatívna,originálna kozmetická značka je konečne už aj na Slovensku! Bernard Cassière je svetová kozmetická značka, ktorá sa pýši rešpektovaním dávnych tradícií, stálou inováciou, originalitou a prírodnými ingredienciami z celého sveta. Nechajte sa rozmaznávať salónnymi ošetreniami, alebo prípravkami na domáce ošetrenie. Bernard Cassière ponúka jedinečné a komplexné služby. Terapeutky Bernard Cassière sú špeciálne vyškolené pre profesionálny prístup a dokonalú starostlivosť o vás a vašu pleť. Prvým krokom je vytvorenie profilu vašej pleti. Hovoríme o profile pleti a nie o type, pretože typ pleti, teda fyziologicky stav je len jedna stránka, na ktorú vplývajú aj niektoré iné faktory ako sú: počasie, hormonálne výkyvy, vonkajšie agresie (znečistené ovzdušie, slnečné lúče...) a stres, ktoré sa u každého jedinca líšia.

Týmito faktormi pridanými k typu pleti získa Vaša pleť unikátnu kombináciu vlastností. Po precíznej analýze Vašej pleti nasleduje konzultácia s terapeutkou. Vaša terapeutka vám odporučí starostlivosť o vašu pleť v salóne a u vás doma. Pretože profesionálne ošetrenia sú prispôsobené rôznym profilom pleti. Vaša pleť ešte nikdy nebola pod kompletným dozorom ako bude u nás. Buďte krásna... s Bernard Cassière.
Bernard Cassière
Inštitút Bernard Cassière na ulici Rue Raymond Losserand 75014 v Paríži

Filozofia starostlivosti Bernard Cassière spočíva na základe obmeny ročných období.

V každom ročnom období je naša pleť poznačená, ovplyvnená počasím. Povrch pleti sa poruší, jej vzhľad sa môže zmeniť – pleť bude smerovať k vysušeniu v chladnom a suchom počasí, kým bude mastnejšia v teplom a vlhkom období.
Musíme sa postarať o rôzne parametre, aby sme zistili, čo presne potrebuje naša pleť.
Preto starostlivosť Bernard Cassière hovorí viac o profilepleti,akoojejtype.Aknazačiatku máme fyziologicky zadefinovanýtyppleti,niektoréfaktoryakopočasie,hormonálne výkyvy, vonkajšie agresie (znečistené ovzdušie, slnečné lúče...), stres, nám budú prekážať; keďže tieto sa líšia u každého jedinca. Miera vplyvu týchto faktorov u každého tiež závisí aj podľa ich každodenných zvykov a práce. S týmito faktormi pridanými k typu pleti, pleť má unikátnu kombináciu vlastností.
Podľa ročného obdobia by sa mali vedieť starať o pleť kozmetičky aj užívatelia prípravkov. Je všeobecne známe, že z externého prostredia práve počasie patrí medzi najviac ovplyvňujúce parametre našej pleti.

Všetko začína personalizovaným ošetrením ASP1

Po analýze klientovej pleti prvým krokom kozmetičky je vyvážiť klientovu pleť.
Aj keď určíme presný typ pleti, väčšie-menšie rozdiely v nej sa prejavia u každého jedinca. Jediný produkt nám ťažko pokryje všetky potreby pleti. Východiskom je personalizované ošetrenie ASP. Tieto kúry pomáhajú obnoviť pleť pri každej zmene ročného obdobia.
Zároveň profesionálne a salónne ošetrenia, ktoré sú prispôsobené typu pleti, doplnia a podporia personalizované ošetrenie ASP s cieľom optimalizovať činnosť ASP.
Niektorá starostlivosť je určená pre daný typ pleti, kým iné ošetrujú špecificképroblémy. Všetky začínajú prípravnou AHA liečbou, aby pripravili pleť na prijatie ďalšieho ošetrenia. Frekvencia profesionálneho a salónneho ošetrenia závisí od potrieb pleti, či je to prevencia alebo liečba.
Domáca starostlivosť ochraňuje pleť a pomáha jej udržiavať absolvovanú liečbu.
Tak ako liečby v salóne, aj z prípravkov na domáce ošetrenie niektoré produkty sú určené na typ pleti, kým iné ošetrujú problematické miesta. Tieto sú vybrané podľa potrieb klienta a na základe kontroly rovnováhy. Môžu sa používať každý deň alebo každý týždeň.
Bernard Cassière

Čo je princípom ošetrenia ASP?

Je to profesionálna domáca starostlivosť. Po analýze klientovej pleti, úlohou kozmetičky je vytvoriť starostlivosť na báze 7 špecifických častí personalizovaného ošetrenia, ktoré vyberie spomedzi 11 možností.
Sú to séra, ktoré sú podobne koncentrované ako profesionálne prípravky. Celková dĺžka starostlivosti trvá 21 dní.

1 Skratka A.S.P. je odvodená z francúzskeho názvu Cure d’Actifs de Soins Personnels, čo v preklade značí ošetrenie pleti „šité na mieru“ každému klientovi.